CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

sobota, 1 lutego 2014

Niezapominajek - Michael Broad


Razem z synkiem bardzo lubimy lektury, których bohaterami są zwierzęta. Jedną z takich książek, którą mieliśmy przyjemność przeczytać jest "Niezapominajek" autorstwa Michaela Broada. To opowiadanie o małym słoniku Montym, który zgubił się, odłączając od stada, a miał przecież zapamiętać dwie ważne rzeczy, o których nieustannie przypominała mu mama - nigdy nie odchodzić od grupy i pamiętać, że mama bardzo kocha swojego synka.

Czy Monty przypomni sobie słowa mamy, czy odnajdzie swoje stado?

Warto przeczytać książkę i samemu dowiedzieć się, jak skończyła się przygoda słoniątka. To bardzo piękna i wzruszająca książka, mówiąca o sile miłości, o tym, że mimo niepowodzeń czy błędów zawsze jest ktoś, kto czeka i kocha nas najbardziej na świecie.

Synkowi bardzo spodobała się treść książki, a także piękne ilustracje, wykonane przez samego autora - Michaela Broada. Gorąco polecamy!!!
Recenzja:
Agnieszka Stanik - mama 5-letniego Jasia


"Niezapominajek" to książka o uczuciach, ale też o dziecięcym odkrywaniu świata, któremu maluchy oddają się czasem bardzo lekkomyślnie. Zaciekawione, zapatrzone, zapominają o rzeczywistości, a przy tym niejednokrotnie i o własnym bezpieczeństwie. Broad pozwala słoniątku błądzić, by mogło zrozumieć swój błąd, by w praktyce mogło się przekonać, dlaczego należy trzymać się stada. Znajdująca się wewnątrz duża dawka ciepła i miłości prowadzi słoniątko w bezpieczne matczyne ramiona. Piękna, obrazowa słoniowa przypowieść, to także lekcja dla naszych dzieci, bo nie od dziś wiadomo, że lepiej uczyć się na cudzych błędach.

Recenzja:
czytajki.blogspot.com
Michael Broad, Niezapominajek, Wydawnictwo Bis, 2011.
Przełożyła Elżbieta Desperak, zilustrował Michael Broad.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!