CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 21 maja 2014

Pamiątkowy motylek

Nasza wiosenna propozycja kierowana jest zarówno do rodziców najmniejszych pociech, jak i do starszych już dzieci. Dla jednych odbite małe stópki umieszczone w ramce stanowić będą pamiątkę z dzieciństwa, dla drugich – będzie to okazja do fajnej, twórczej zabawy. W obydwu przypadkach – praca odbędzie się z korzyścią dla dziecka. Malując pędzelkiem stopy malucha, stymulujemy jego zmysł dotyku. Ten, często traktowany po macoszemu (jako ostatni z pięciu - po wzroku, słuchu, smaku i węchu), w rzeczywistości jest także bardzo istotny w procesie rozwoju. Odbiera wrażenia dotyku, nacisku, wibracji, ciepła, zimna, czy bólu oraz przesyła te informacje do mózgu. Chcąc by działał prawidłowo, od najmłodszych lat powinniśmy go pobudzać na wiele sposobów – materiałami o różnych fakturach czy stopniach twardości. W przypadku malowania stóp – posłużyć się możemy pędzelkami o różnym włosiu lub własnymi paluszkami, masując stopy dziecka.

Potrzebne będą:
farbki do malowania palcami, pędzelek, biały lub kolorowy karton, cienkopis, ramka do zdjęć, wilgotne chusteczki

Sposób wykonania:
  1. Prawą stopę dziecka malujemy farbkami. Może to być jeden kolor lub wielobarwny wzór (u nas były to kolorowe pasy i paluszki pomalowane każdy w innym kolorze).
  2. Pomalowaną stopę odbijamy na kartce i wycieramy do czysta wilgotną chusteczką.
  3. Następnie w podobny sposób malujemy i odbijamy na kartce obok poprzedniego śladu lewą stopę. Wycieramy.
  4. Brązową lub czarną farbą dorysowujemy między odbitymi stopami tułów motyla. Farbką lub cienkopisem dopisujemy imię oraz wiek dziecka.
Odbite na papierze dziecięce stopy stanowić będą swoistą pamiątkę – dla rodziców, chrzestnych czy dziadków. Umieszczony w ramce motylek może stać się nie tylko formą osobistego prezentu, ale także ozdobą dziecięcego pokoju.
    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!