CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

piątek, 21 marca 2014

Przedświąteczne tworzenie


Propozycja nie do odrzucenia. Co Wy na to, by odpuścić sobie dokładne sprzątanie (tak, tak, za tę szafę i tak nikt poza nami nie zajrzy, a będzie jeszcze niejedna okazja, by sprzątnąć znajdujący się za nią kurz) i... zająć się dziećmi. Tak, by poczuły klimat świąt i bliskość rodziców. My wyrzuciliśmy wczoraj na podłogę wszelkie plastyczne gadżety i tworzyliśmy, tworzyliśmy, tworzyliśmy... poniżej prezentujemy efekty naszych wspólnych działań oraz wskazówki dotyczące wykonania poszczególnych prac.

Króliczek
Potrzebne będą:
dwa większe pompony (szare lub białe) i dwa mniejsze (jeden - różowy, a drugi - w zależności od wcześniejszego wyboru - szary lub biały), ruchome oczy, papier gumowany (różowy i znów - odpowiednio - szary lub biały), ewentualnie: cieniutka tasiemka i mały dzwoneczek (jeśli nie macie pomysłu skąd go wziąć, zajrzyjcie na stoisko z czekoladkami - może tam znajdziecie czekoladowego króliczka z dzwoneczkiem), klej typu magic, nożyczki.

Wykonanie:
1. Dwa większe pompony sklejamy ze sobą.
2. Doklejamy oczy i nos - w postaci różowego pompona.
3. Z tyłu doklejamy ogonek (mały szary lub biały pompon).
4. Z gumowanego papieru wycinamy podłużne, zaokrąglone z jednej strony kształty. Z białego - dwa na uszy, dwa na łapki, dwa na nogi. Z różowego - dwa na uszy, ale mniejsze niż te białe.
5. Przeznaczony na uszy papier różowy naklejamy na biały (u jego podstawy - to ta niezaokrąglona część) i razem wklejamy od góry w pompon - tak, by powstały uszy.
6. Do dolnego pompona doklejamy łapki i nogi.
7. Nawlekamy dzwoneczek na tasiemkę i zawiązujemy królikowi pod szyją. Gotowe!Kurczaczki
Potrzebne będą:
dwa żółte pompony, żółty i pomarańczowy papier gumowany, ruchome oczy, klej typu magic, nożyczki.

Wykonanie:
1. Pompony sklejamy ze sobą.
2. Z żółtego gumowanego materiału wycinamy skrzydła, a z pomarańczowego - dzióbki i stópki.
3. Doklejamy kurczaczkowi oczy oraz elementy przygotowane w pkt. 2. Gotowe!Pojemnik na kurczaczki lub świąteczna doniczka na rzeżuchę
Potrzebne będą:
kartonowy pojemnik na jaja (6szt.), skorupki z połówek jaj, farby, ewentualnie - czarno-biały papier gazetowy i klej.

Wykonanie:
1. Z pojemnika na jaja odcinamy górę oraz dolny element zamykający,
2. Skorupki malujemy farbą. Ewentualnie oklejamy papierem gazetowym i dopiero wówczas malujemy farbą.
3. Po wyschnięciu skorupki umieszczamy w przygotowanym według wcześniejszych wskazówek pojemniku na jaja. Możemy w nich zasadzić rzeżuchę lub usadzić przygotowane wcześniej kurczaczki. Będą wyglądały tak, jakby się właśnie wykluły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!