CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 4 czerwca 2014

Dekoracje wyruszają na wakacje!

Pamiętacie sznurek, na którym zawiesiliśmy nasz kalendarz adwentowy? Ten sam sznurek wykorzystaliśmy do zrobienia całkiem nowej, pirackiej dekoracji. Spory wkład w jej wykonanie wniosły same dzieciaki. Efekt naszych działań możecie oglądać powyżej!


Potrzebne będą: 
 
gwoździki, młotek, sznurek, nożyczki, drewniane klamerki, farby, pędzel, marker, kredki, pirackie kolorowanki, ramka do zdjęć.
  
Wykonanie:
 
1. Przybijamy do ściany dwa gwoździki. To do nich przywiązujemy sznurek. Mamy już podstawę, na której zawiśnie nasza dekoracja.
 
2. Teraz przystępujemy do malowania drewnianych klamerek. To, jakie barwy przybiorą, zależy od naszej wyobraźni. My część z nich pomalowaliśmy na żółto, a część na biało. Te drugie po wyschnięciu przyozdobiliśmy narysowanymi markerem kropkami.
  
3. Reszta pracy w rękach dzieci. Wręczamy im kolorowanki i czekamy na efekty. Jeżeli wybierzemy ciekawy motyw, nawet działania mało wprawnej, małej ręki będą się dobrze prezentowały.
   
4. Gdy dziecięca praca jest już skończona, wybieramy rysunek, który włożymy do ramki. Pozostałe zwisać mogą ze sznurka zawieszone na klamerkach. Gotowe!

czytajki.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!