CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

wtorek, 18 czerwca 2013

Zarazki - Martin Howard


Jeśli Wasze dziecko, podobnie jak moje, nie lubi myć rąk i za każdym razem o ich umyciu trzeba mu przypominać to książka ta może być Wam bardzo pomocna.

Wielkolud, bo tak wirusy nazywają chłopca – bohatera opowiadania, po wyjściu z toalety zapomina umyć rąk. Przez to wywołuje „wojnę” w swoim organizmie. Walka toczy się między wojskiem Królowej Bakterii, która chce wywołać chorobę u chłopca, a żołnierzami Przeciwciałusa – broniącymi dziecko.

Jeden z zarazków – Boluś, wcale nie ma ochoty walczyć, uważa Wielkoluda za miłego osobnika. Inne bakterie zagrzewają go do walki zawołaniem: „Każdy zarazek w klopie musi iść na wojnę!”. Ostatecznie Boluś mimo swojej odmowy bierze udział w walce, podczas której poznaje Elunię, stojącą po stronie wroga. Ten sympatyczny i urokliwy zarazek zakochuje się. Jak dalej potoczą się losy żołnierza Bolesława? Jeśli jesteście ciekawi zachęcam do lektury.

Zabawne teksty oraz ciekawe ilustracje przekonają niejednego brudaska o tym jak ważne jest mycie rąk. Mój synek przy każdej wizycie w toalecie wspomina bohaterską walkę przeciwciał i z zaciekawieniem zadaje kolejne pytania dotyczące swojego organizmu.

Recenzowała:
Ania - mama 4-latka

Autor: Martin Howard
Ilustracje: Colin Stimpson
Wydawnictwo: Debit
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!