CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 14 października 2013

Drobinka ma wielkie serce - Agnieszka Stelmaszczyk

"Drobinka ma wielkie serce", książka z serii "Kto mnie przytuli?" autorstwa Agnieszki Stelmaszyk, opowiada historię maleńkiej kotki Drobinki, która bardzo pragnęła mieć prawdziwy, nowy dom. Jako malutkim kociaczkiem opiekowała się nią Pani Irmina, zajmująca się hodowlą kotów birmańskich. Potem kotka znalazła zły dom, trafiła do Oskara - chłopca, który bardzo pragnął mieć zwierzątko, jednak jego zapał szybko się skończył i biedna Drobinka została porzucona. Kotka poznała w międzyczasie Safonę, kotkę-poetkę zamieszkującą w antykwariacie, trafiła do azylu, prowadzonego przez małżeństwo panią Jadzię i pana Włodka, aż w końcu zamieszkała u Weroniki, dziewczynki o dobrym sercu, która bardzo kochała zwierzęta. To właśnie, tam w domu Weroniki, Drobinka poczuła się szczęśliwa, poznała co to znaczy mieć prawdziwy dom i kochającą rodzinę.

To bardzo ciepła i wzruszająca książka, która poprzez perypetie małej kotki ukazuje, że zwierzątko, jako małe, bezbronne, potrzebuje ciepła, troski i miłości, tak samo jak ludzie. Nie wolno traktować pupila jak zabawki a potem porzucać, on też czuje.

Polecam książkę wszystkim, którym leży na sercu los zwierząt. Mój 5-letni synek Jaś bardzo był poruszony losem Drobinki, na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Recenzowała:
Agnieszka Stanik - mama 5-letniego Jasia

Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Wydawnictwo: Wilga
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!