CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 17 lipca 2013

Spaceruj z dzieckiem! 30 pomysłów na spacer po Warszawie.


Jeśli lato spędzacie w mieście, a przy tym pochodzicie z Warszawy, zajrzyjcie koniecznie do przewodnika "Spaceruj z dzieckiem. 30 pomysłów na spacer w Warszawie." wydanego przez Sierra Madre. Dzięki niemu wyruszycie na rekreacyjne, ale i edukacyjne spacery trasami opracowanymi z myślą o dzieciach. Latem w opisywanych miejscach na pewno natkniecie się na wiele ciekawych atrakcji, których sam przewodnik nie uwzględnia ze względu na ich jednorazowość lub sezonowy charakter. Będą one dodatkową atrakcją, tak jak dla nas rodzinny kącik "Zakochaj się w Warszawie" zorganizowany przy Parku Fontann.

Przewodnik "Spaceruj z dzieckiem" to 30 pojedynczych kart oraz mapa zamknięte w niewielkim pudełeczku. Podążając ich tropem zwiedzić możemy Zamek Królewski, Stare i Nowe Miasto. Zajrzeć do Ogrodu Krasińskich i na Plac Teatralny. Pomaszerować wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Zahaczyć o kampus i bibliotekę uniwersytecką. Spacerować po Ogrodzie Saskim, Łazienkach Królewskich, Mariensztacie, Nowym Świecie, parkach - Marszałka Rydza Śmigłego, Żeromskiego, Skaryszewskim i Ujazdowskim. Zwiedzić muzea - Chopina, Narodowe, Wojska Polskiego, Powstania Warszawskiego i Kolejnictwa. Dowiedzieć się czegoś ciekawego w Centrum Nauki Kopernik. Zerknąć w dół z Pałacu Kultury i Nauki. Odwiedzić Królikarnię i Pałac w Wilanowie. Zajrzeć na Bielany i Starą Pragę. Wreszcie - obejrzeć zwierzęta w ZOO. Atrakcji tyle, że starczy na cały - ostatni już - miesiąc wakacji.

Każda karta opisuje pojedynczy spacer. Dokładnie określa jego cel i długość. Z jednej jej strony znajduje się mapa z zaznaczonymi najważniejszymi punktami danego spaceru z przyjazną dzieciom grafiką, z drugiej – informacje turystyczne: historyczne (podane w przystępny dla dzieci sposób), dojazdowe i wejściowe. Są tu także linki do stron internetowych, na których znaleźć można aktualne informacje o danym miejscu. Przed wyjściem można więc zajrzeć do sieci. Wyszukać dodatkowe letnie atrakcje. Tak, tak, bo wystarczy wyjść w miasto, by przekonać się, jak wiele się tam w czasie wakacji dzieje.

czytajki.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!