CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

wtorek, 7 stycznia 2014

Ramki dla babci i dziadka


Dzień Babci i Dziadka zbliżają się wielkimi krokami. Naszych najbliższych z pewnością ucieszy prezent w postaci ramki ze zdjęciem ukochanych wnuków. Oto trzy dziecinnie proste i szybkie do zrealizowania pomysły na przygotowanie takich ramek.


Ramka z patyczków po lodach: 
 
Potrzebne będą: zdjęcie dziecka, 4 patyczki po lodach, ozdobny sznurek, farby, pędzel, klej magic, elementy do dekoracji: cekiny, brokat, guziczki.

Wykonanie: Patyczki po lodach malujemy farbą i czekamy aż wyschną (możemy też w sklepie kupić już gotowe, pokolorowane). Następnie dwa z nich układamy równolegle do siebie, a dwa pozostałe prostopadle do nich, tak, aby postała kwadratowa ramka. Zdjęcie przycinamy do rozmiarów kwadratu i przyklejamy je do ramki od spodu. Na koniec doklejamy sznureczek. W ten sposób powstaje wersja podstawowa ramki. Możemy ją dodatkowo ozdobić doklejając guziczki, ozdobne kamyczki, cekiny. Jeśli chcemy użyć brokatu, obsypmy nim patyczki po pomalowaniu farbą nim ta wyschnie.


.
Ramka na medal: 
 
Potrzebne będą: zdjęcie lub zdjęcia dziecka, papier ozdobny, biała kartka, klej, nożyczki, ozdobne nożyczki, opcjonalnie do wyboru: dziurkacz i tasiemka lub ozdobny sznurek i klej magic.

Wykonanie: Ozdobnymi nożyczkami z kolorowego papieru wycinamy kształt koła. Nieco mniejsze koło wycinamy tradycyjnymi nożyczkami z białego papieru. Zdjęcie możemy również przyciąć "na okrągło", ale pamiętajmy, że musi być ono jeszcze mniejsze. Możemy też wykorzystać jedną większą lub dwie mniejsze kwadratowe fotografie, jak na sąsiadującym z opisem zdjęciu. Na kolorowym kole przyklejamy białe, a dopiero na białym - nasze zdjęcia. Od tyłu klejem magic doklejamy sznureczek lub - gdy chcemy wykorzystać ramkę w formie medalu dla najlepszej babci lub najlepszego dziadka na świecie - dziurkujemy ją od góry i przeciągamy przez dziurkę odpowiednio długą tasiemkę. Związujemy ze sobą jej końce i gotowe!

.
Ramka błyskawiczna:
 
Potrzebne będą: zdjęcie dziecka, dwustronny sztywny papier ozdobny, ewentualnie: klej

Wykonanie: Papier przycinamy tak, by po ułożeniu na środku zdjęcia z każdej strony pozostał ok. 1,5 cm margines. Następnie układamy zdjęcie na środku i zaginamy papier z 4 stron. Od góry i dołu mocno, pod kątem 360 st., boki łagodnie - tak, by dzięki nim nasza ramka swobodnie stała. Od góry i dołu ramkę możemy podkleić. Jeśli tego nie zrobimy, co jakiś czas będziemy mogli wymienić zdjęcie na bardziej aktualne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!