CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 31 marca 2014

Królewna Lenka ma zmartwienie - Aneta Krella - Moch


Od niedawna wraz z moją 4 letnią córeczką Amelką bardzo polubiłyśmy serię króciutkich książeczek o królewnie Lence autorstwa Anety Krelli - Moch, dlatego z wielką przyjemnością poznajemy kolejne historie małej niesfornej księżniczki.
            
Tym razem królewna Lenka ma ogromne i dość typowe dla wielu dzieci zmartwienie. Otóż dowiaduje się od rodziców, że zostanie starszą siostrą, a nie do końca jest przekonana czy czeka na rodzeństwo z radością. Królewnę przepełniają najróżniejsze uczucia i emocje. Aby w samotności przemyśleć zaistniałą sytuacją Lenka wymyka się z pałacu i zaszywa w głębi wielkiego ogrodu zwanego Dziczą. Sama nie bardzo wie, jak ma się czuć – czy powinna cieszyć się, że będzie miała się z kim bawić czy raczej martwić, że teraz rodzice będą kochać jej młodszego braciszka, a nie ją. Zniknięcie królewny Lenki z pałacu wywołało wielkie poruszenie. Zanim jednak zostaje odnaleziona przez przerażoną królową i służbę, spotyka syna ogrodnika, który opowiada jej o zaletach posiadania młodszego rodzeństwa. Od tego momentu królewna ma swój plan na bycie starszą siostrą.

Uważam, że jest to bardzo sympatyczna, ciepła a zarazem głęboka opowiastka napisana z ogromnym zrozumieniem dla emocji dziecka. Ucząca nie tylko akceptacji nowej sytuacji życiowej, ale także jej zrozumienia i radości, jaką może przynieść posiadanie rodzeństwa. Książeczkę polecam szczególnie wszystkim rodzicom których dzieci mają zostać starszymi siostrami, bądź braćmi. Myślę, że historia królewny Lenki pomoże Wam wytłumaczyć dziecku jak to będzie po narodzinach rodzeństwa.

Prosty język, barwne i zabawne ilustracje to również wielki plus tej książeczki.

Recenzowała:
Kasia - mama 4-letniej Amelki

Autor: Aneta Krella-Moch
Wydawnictwo: Skrzat
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!