CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

niedziela, 30 marca 2014

Jogurtowe tulipanyW kalendarzu zawitała już wiosna, choć za oknem trudno doszukiwać się jej śladów. Dzieci postanowiły więc przywołać ją same - zasiewając w doniczkach papierowe tulipany, a że bardzo nam się już do wiosny spieszy - obstawiony został nimi cały przedszkolny parapet.

Potrzebne będą:
malutkie pudełeczko po Danonku, zielona bibuła, wykałaczka, kolorowy dwustronny papier, klej, nożyczki.

  

   
   

Wykonanie:

=> Z kolorowego papieru wycinamy trzy czerwone łezki, które będą naszymi płatkami oraz jedną zieloną, która będzie naszym listkiem. Starszemu dziecku możemy narysować łezki na papierze i wręczyć nożyczki w dłoń, by samo je wycięło.

=> Płatki po ich szerszej stronie smarujemy klejem. Na jednym przez środek układamy wykałaczkę, pozostałe dwa układamy na wykałaczce pod kątem w stosunku do pierwszego płatka - tak, by powstał nam tulipan, a wykałaczka znalazła się po środku między płatkami.

=> Listek składamy symetrycznie na pół, rozkładamy i po szerszej stronie smarujemy klejem. Przyklejamy do wykałaczki kilka centymetrów poniżej kielicha. Nasz kwiatek jest już gotowy.

=> Teraz przygotowujemy doniczkę. Zrolowaną bibułę kroimy w cieniutkie paski, a te - umieszczamy w pudełeczku po Danonku. Upychamy tak długo, aż pudełeczko będzie pełne. Wówczas w bibułę wtykamy kwiatek i gotowe!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!