CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 24 marca 2014

Zabawy plastyczne - Igor Buczkowski, Katarzyna Michalec

  
Książeczka pełna pomysłów na ciekawe spędzenie czasu ze swoim dzieckiem. Gdy na dworze zimno i śnieżno, a Wasz maluch się nudzi, zachęcam do lektury. W książce znajdziecie wiele interesujących pomysłów na prace plastyczne, które możecie wykonać ze swoim maluchem.


Autorzy zalecają zabawy dzieciom w wieku 3 – 6 lat. Ja jednak uważam, że nawet z młodszymi dziećmi można wykonać niektóre prace, jednak wtedy potrzeba większego zaangażowania rodziców. Bawić może się cała rodzina. A przecież nic tak nie scala i nie wpływa na dobre relacje, jak twórczo spędzony razem czas. Dlatego zaproście mamę i tatę, i rodzeństwo, a może nawet dziadków. Później można ogłosić konkurs na najlepszą pracę, albo na najbardziej kolorową. Na pewno pomysłów Wam nie zabraknie. Prace proponowane przez autorów są bardzo proste i można wykonać je z przeróżnych, ciekawych materiałów dostępnych w każdym domu. Samoloty ze spinaczy, domy z gąbek czy kwiaty ze sznurówki to zaledwie garstka rzeczy proponowanych. A jeśli Wasze dziecko marzy o telefonie komórkowym czy gitarze tu znajdziecie inspiracje do tego jak wykonać zabawki samodzielnie - w prosty, ciekawy sposób. Będą one oryginalne i niepowtarzalne. Może zdecydujecie się na ozdobienie pokoju szkraba rybkami z kapsli albo sową wykonaną z szyszki. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

W naszym domu książeczka została ciepło przyjęta. Za każdym razem, gdy do niej zaglądamy mamy pełne ręce roboty i dobre humory. Figurkami, które wykonujemy bawimy się później jeszcze przez wiele dni, a obrazki wspólnie stworzone zdobią ściany w pokoju synka.

Recenzowała:
Ania,  mama 4-latka

Autor: Igor Buczkowski, Katarzyna Michalec
Wydawnictwo: Skrzat
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!