CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

niedziela, 19 października 2014

Potworzaki - papierzaki

Pomysł na Potworzaki podrzucamy tuż przed Halloween, ale tak naprawdę wykonać je można całkowicie bezokazyjnie. To propozycja twórczej zabawy, pomysł na udekorowanie wnętrza lub stworzenie zabawnych postaci do dziecięcego teatrzyku - ot, wystarczy dokleić od tyłu patyczek od lodów i potworzaści aktorzy są już gotowi.

Potrzebne będą:
dziecięca pomocna dłoń, sztywny papier (różne kolory), flamastry, ołówek, nożyczki, klej, ewentualnie inne ozdobne elementy: ruchome oczka, brokat, nitki, piórka.Wykonanie:

=> Na sztywnym papierze w wybranym przez nas kolorze ołówkiem odrysowujemy dziecięcą dłoń, będzie to "body"- znaczy ciałko - naszego potworzaka.


=> Wycinamy odrysowaną dłoń. Jeśli dziecko jest młodsze i nie potrafi się jeszcze posługiwać nożyczkami, możemy zrobić to samodzielnie. Warto przy tym pokazać maluchowi, co robimy i dać mu spróbować własnych sił (ot, choćby ponacinać papier) pod naszym bacznym okiem, tłumacząc jak najlepiej to zrobić (prawidłowy chwyt). Nie denerwujmy się, gdy dziecko sobie nie radzi i stale przekręca nożyczki. To dla niego trudna czynność. Pamiętajmy jednak - ćwiczenie czyni mistrza.


=> Teraz potworzaki wystarczy udekorować. Dorysujmy lub doklejmy im oczy, groźne paszcze i zęby. Jeżeli to dziewczynki, przyozdóbmy je brokatem i piórkami. Popuśćmy wodze fantazji!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!