CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

sobota, 23 listopada 2013

Bałagan - Michał Krygier

Chyba żadna mama nie przepada za bałaganem, który nieustannie gości w naszych domach, zwłaszcza gdy ma się małe dzieci. Biorąc do ręki książkę pt. "Bałagan" sądziłam, że będzie to historia pewnego dziecka, które uwielbia bałaganić, a nie znosi sprzątania. Tak również myślał mój synek Jaś, twierdząc, że zapewne to opowieść o chłopcu, któremu z łatwością przychodzi bałaganienie, a z trudem sprzątanie.

Nie mieliśmy racji - książka duża, ale za to mało w niej treści, na szczęście nie ilość się liczy, tylko jakość. Zabawne, wręcz humorystyczne ujęcie tematu sprawia, że książkę czyta się lekko i przyjemnie.

Otóż bałagan, stan, który kojarzy nam się negatywnie został przedstawiony jak przyjaciel domu, ktoś z rodziny. Pojawia się w pokoju chłopca, w ogrodzie, w kuchni, gości nawet w torebce mamy czy w skrzynce z narzędziami taty i chociaż próbujemy go wypędzić, i tak się pojawia nad ranem.

Mojemu synkowi bardzo podobała się książka, a zwłaszcza ciekawe, kolorowe ilustracje, przedstawiające nieład. Dzięki temu mógł pobawić się w odgadywanie tego, co widzi na obrazku, rozwijając swoją spostrzegawczość i doskonale się przy tym bawiąc.

Gorąco polecam książkę "Bałagan", warto przekonać się, że nie taki bałagan straszny, jak nam się wydaje :)

Recenzowała:
Agnieszka Stanik, mama 4-letniego Jasia

Autor: Bałagan
Ilustracje: Michał Krygier
Wydawnictwo: iKropka
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!