CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 18 września 2013

Fred się zgubił! - Holly Webb

Miłośnikom zwierząt polecam książkę "Fred się zgubił" autorstwa Holly Webb, z serii Zaopiekuj się mną. Jest to ciepła i wciągająca książka o szczeniaczku imieniem Fred, którego właścicielką jest dziewczynka Renia. Renia uwielbia swojego pieska, wspólne zabawy i spacery, jednak pewnego dnia sielanka się kończy. Szczeniaczek ciekawski i głodny przygód gubi się podczas spaceru w lesie. Jego wspaniałe życie zamienia się teraz w szukanie drogi do domu, w szukanie Reni. Na szczęście wszystko dobrze się kończy i Fred trafia do swojej pani.

Mojemu synkowi książka naprawdę się podobała, z niecierpliwością czekał czy Fred odnajdzie swój dom i wróci do Reni. Przyjemna lektura na letnie wieczory, polecam.

Recenzowała:
Agnieszka Stanik, mama Jasia


Jeśli Wasze dzieci kochają zwierzęta, sięgnijcie po książki Holly Webb poświęcone małym pupilom. Mojemu 7-latkowi książeczki z tej serii bardzo się spodobały. Wciągające przygody małych szczeniąt i kociąt, uwrażliwiają młodego czytelnika, sprawiając, że przestaje być obojętny na losy zwierząt.

"Fred się zgubił" to właśnie jedna z takich historyjek. Tytułowy Fred jest małym jamniczkiem, którego Renia - bohaterka książki - otrzymuje w prezencie. Pewnego dnia, w czasie spaceru, ciekawski charakter psiaka sprawia, że Fred się gubi. Renia poszukuje swego pupila. Niestety, bez skutku. Nie chciałabym zdradzać dalszego przebiegu akcji, by nie zniesmaczyć lektury tym, którzy mają ją jeszcze przed sobą. Zawsze ciekawiej czyta się wówczas, gdy zakończenie nie jest znane. Odsyłam więc Was do książki. Lekkiej, ciekawej, wciągającej.

Książeczki z tej serii doskonale nadają się dla dzieci czytających już samodzielnie. Posiadają dużą czcionkę, ułatwiającą lekturę młodym, niewprawnym jeszcze czytelnikom. Takim, jak mój syn.

Recenzowała:
Aneta, mama Kuby
Autor: Holly Webb
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Wiek: 6+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!