CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

czwartek, 17 października 2013

Marysia i wesoły dzień w przedszkolu - Nadia Berkane

„Marysia i wesoły dzień w przedszkolu” to śliczna książeczka z nowej serii o małej, zabawnej Marysi, która jest misią koala. Opowiadanie jest dość krótkie, pisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem. Książeczka jeszcze przed wysłuchaniem przyciągnęła uwagę mojej 4-latki ze względu na wesołe i kolorowe ilustracje, na podstawie których Amelka potrafiła mniej więcej opowiedzieć treść opowiadania. Bardzo podoba mi się to, że z pomocą tej lektury moje dziecko wzbogaca swe słownictwo poprzez wyszczególnione na dole każdej strony podpisane przedmioty, które później odnajduje na ilustracjach.

Misia Marysia, tak jak każde dziecko, musi chodzić do przedszkola. Zostało to przedstawione jako coś naturalnego. Rodzice muszą iść do pracy, dlatego ona spędza ten czas w przedszkolu. Dzieci utożsamiają się z główną bohaterką, ponieważ ich plan dnia w placówce wygląda bardzo podobnie. Mała Misia uwielbia swoje przedszkole i z ogromną przyjemnością w nim przebywa. Pod koniec dnia tęskni co prawda za rodzicami, jednak perspektywa kolejnego dnia wypełnionego wspaniałą zabawą sprawia, że Marysia już nie może się go doczekać.

Czytanie dziecku o wesołym dniu Marysi w przedszkolu może pomóc przezwyciężyć trudności adaptacyjne dziecka rozpoczynającego edukację przedszkolną. Polecam!

Recenzowała:
Kasia – pedagog, mama 4 letniej Amelki

Autor: Nadia Berkane
Wydawnictwo: Debit
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!