CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

wtorek, 18 czerwca 2013

Nocny Maciek - Paweł Pawlak

„Nocny Maciek" to pełna ciepła historia o lęku, dzięki której możemy pomóc dziecku pokonać strach przed ciemnością, który często przeszkadza naszym pociechom w zasypianiu.

Główny bohater Maciek to księżyc. Pewnej nocy zbudzony dźwiękiem budzika, obsypuje twarz świetlistym pyłkiem i szybuje w noc. Podczas gdy przegląda się w jeziorze i zanurza się w nocną ciszę z niewiadomego miejsca niepokoi go dźwięczący ton. Księżyc zaintrygowany tym co słyszy wyrusza na poszukiwania, aby sprawdzić skąd dochodzi ten nieznany mu dźwięk. W pniu wierzby odnajduje malutkiego, przerażonego ciemnością robaczka którego łzy uderzały o blaszane dno miedniczki i wydawały głośne dźwięki. Maciek wyjaśnia przestraszonemu robaczkowi, że w dzień na niebie świeci słoneczko a później zapada zmrok i on je zastępuje. Księżyc wędruje z nim po rozgwieżdżonym niebie przekonując go, że nocą nie ma się czego bać.

Uważam, że jest to wspaniała książeczka, która wycisza i uspokaja naszych najmłodszych, a także pomaga dziecku odzyskać przed snem spokój i pokonać lęk przed ciemnością. W książeczce znajdują się piękne kolorowe, typowo dziecinne ilustracje.

Bardzo sympatyczna książeczka i z przyjemnością sięgam po nią co wieczór.

Serdecznie polecam!

Recenzowała:
Kasia – mama 4 letniej Amelki

Autor: Paweł Pawlak
Wydawnictwo: Stentor
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!