CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 19 czerwca 2013

Basia uczy

Basia to bohaterka znanych już książeczek dla dzieci oraz opowiadań pojawiających się w miesięczniku „Dziecko”. Tym razem Wydawnictwo Edukacyjne Egmont przygotowało dla dzieci serie zadanek, dzięki którym poprzez zabawę będą miały okazję się wiele nauczyć.

Dzięki pracy z książeczką dziecko pozna literki, cyferki, szlaczki, kształty, liczebniki porządkowe. Usprawni swoje rączki poprzez wodzenie kredką po śladzie, nauczy się orientować w przestrzeni, spostrzegać różnice, rozwinie swoją wyobraźnię i kreatywność, bowiem niektóre zadanka może pokolorować w dowolny sposób.

Dodatkową atrakcją dla dzieci są kolorowe naklejki, znajdujące się w środku książeczki, które wykorzystuje się do zadań.

Książeczki godne polecenia dzieciom, które uczęszczają do przedszkola i tym, które spędzają czas w domu pod opieką mamy, babci czy niani.

Z Basią nauka staje się zabawą, a przecież w pierwszych latach życia dziecka wyrabia się nawyki i tworzy skojarzenia. Sprawmy więc aby nauka od najmłodszych lat kojarzyła się dziecku z czymś miłym i ciekawym a unikniemy przez to stresu w późniejszych latach, kiedy stanie się ona obowiązkiem.

Recenzowała:
Ania - mama 4-latka

Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Wiek: 2+, 3+, 4+, 5+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!