CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Origami z wierszykami. Kaczuszka Omi niczego się nie boi. - Agnieszka Frączek


W oczekiwaniu na wiosnę, która na szczęście wreszcie nadeszła pełną parą, nie pozostawaliśmy bierni. Stale próbowaliśmy ją przywoływać. Na różne sposoby – raz twórczo, innym razem literacko. Ba, pokusiliśmy się nawet o połączenie obydwu form wołania. Wszystko za sprawą „Origami z wierszykami”, czyli kaczuszki Omi, która niczego się nie boi!

Kołowe origami jest naprawdę bardzo łatwe. Poradzą z nim sobie nawet maluchy, takie jak mój 3-letni Młodszy, a jednocześnie sprawi ono radość starszym już dzieciom, takim jak prawie 6-letni Starszy. Dzięki „Origami z wierszykami” oraz gotowym – przygotowanym specjalnie pod tę książeczkę zestawom kół (dostępne na stronie Wyd. Bis) – cały proces jest jeszcze łatwiejszy. Nie trzeba nic wycinać. Wystarczy wyszukać odpowiednie kolory i rozmiary, a następnie podążać za wskazówkami i gotowe! Już mamy całą wiosenną łąkę – pszczoły, kaczuszki, biedronki, myszki czy boćki. Figurki z origami przykleić można do patyczków po lodach, a później odegrać przedstawienie teatralne. Jeśli brakuje nam koncepcji własnej, posłużyć się możemy gotowym tekstem znanej i lubianej współcześnie autorki wierszy – Agnieszki Frączek. Tym razem pisze ona raz prozą, a raz – wierszem. Z całości powstaje zabawne opowiadanie, które oswaja nas nie tylko z przyrodą, ale i ze strachem. Przekonujemy się, czy rzeczywiście kaczuszka Omi niczego się nie boi.

Fajna pozycja. Bawiąc – zaprasza do wspólnej lektury, słuchając lub czytając – bawi.

czytajki.blogspot.com

PS. W ramach serii „Origami z wierszykami” dostępne są także inne tytuły: „Ciekawska kaczuszka Omi”, „Kaczuszka Omi na wycieczce” oraz „Kaczuszka Omi na wsi”.

Autor: Agnieszka Frączek, Dorota Dziamska
Wydawnictwo: BIS
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!