CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 19 czerwca 2013

Tata i ja - Agnieszka Stelmaszczyk

Książeczka od razu przypadła do gustu mojemu synkowi, który podobnie jak główna bohaterka uwielbia swojego tatę i poszedłby za nim na koniec świata. Początkowo troszkę przeszkadzało mu, że są to przygody dziewczynki i jej taty, a nie chłopca. Jednak już po pierwszym opowiadaniu nie mógł doczekać się kolejnych. Mężowi również książeczka bardzo się spodobała i teraz panuje w domu zasada, że jest to ich lektura - z mamą jej nie czytamy. Jako, że jest mi zakazane czytanie z synem, postanowiłam zgłębić ją sama. Teraz już nie dziwi mnie, że chłopcy tak bardzo uwielbiają Milenkę i jej Tatę.

Tata dziewczynki – niby zwyczajny, pracujący mężczyzna, a jednak obdarzony ogromną fantazją i poczuciem humoru. W oczach córki - wielki bohater, który nie boi się podjąć walki ze smokiem. Czarodziej, któremu przytrafiają się niesamowite przygody. Potrafi zdjąć czar okrutnej czarownicy i uratować jednorożca. Ocali indiańską dziewczynkę i zdejmie zaklęcie z uwięzionej w starym zamku księżniczki. Tata, który dla swojej córki jest w stanie zrobić wszystko, nawet polecieć w kosmos. Jego wysiłki są jednak wynagrodzone, bowiem Milenka podkreśla, że ma najlepszego tatę na świecie, a który ojciec nie marzy o takim wyznaniu?

Tak naprawdę mnie osobiście główny bohater ujął swoją mądrością wychowawczą. Nie jest bowiem człowiekiem skupionym tylko na pracy i myślącym o zapewnieniu rodzinie dóbr materialnych. Jest mądrym ojcem, który mimo aktywności zawodowej i zmęczenia, dba o wszechstronny rozwój swojego dziecka, czyta córce książki, spędza aktywnie wakacje, zabiera do planetarium oraz w różne ciekawe miejsca, gdyż zdaje sobie sprawę, że podróże kształcą. Dzięki temu pobudza wyobraźnię córki i sprawia, że wyrośnie ona na mądrego człowieka, ciekawego świata, przygód, a przede wszystkim będzie dziewczyną o wielkim sercu. Myślę, że jego mądrością rodzicielską powinien zarazić się każdy z nas.

Recenzowała:
Ania - mama 4-latka

Autor: Agnieszka Stelmaszczyk
Wydawnictwo: Skrzat
Wiek: 5+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!