CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 10 lipca 2013

Hop! Hop! Skoczna gra logiczna

Mój 5-letni syn odkrył ostatnio uroki gry w warcaby. Nie idzie mu to jeszcze zbyt sprawnie, ale muszę przyznać, że bardzo szybko się uczy. Najczęściej ćwiczy z tatą, bo mama, mając pod ręką dwójkę dzieci (w tym jedno młodsze), zawsze stara się wybierać takie gry, by ucieszyły obydwu synów. Niestety, tata w domu nie bywa zbyt często, a syn chciałby... czasem uda mi się wygospodarować chwilę, czymś zająć Młodszego, ostatnio jednak znalazłam inne rozwiązanie. To „Hop! Hop!” skoczna gra, która na podobnej zasadzie (tu, zamiast tradycyjnych pionków, mamy dla urozmaicenia żabki i zdecydowanie mniejszą planszę) ćwiczy u dziecka logiczne myślenie. To, co było dla mnie w niej najważniejsze, to fakt, że przeznaczona jest dla jednego gracza. Syn więc gra sam, a ja zajmując się Młodszym, mogę co jakiś czas kontrolować jego zagrania i postępy, czy nieco go naprowadzać. Co prawda gra przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci (8+), ale warcaby także. Myślę, że jeśli wspomożemy dziecko, pokarzemy mu o co chodzi, damy mu poćwiczyć, wskażemy błędy i pochwalimy właściwe ruchy, szybko zauważymy, że się da – przedszkolak „zakuma”. Tak, jak „kuma” - czasem też dosłownie - mój.


No dobrze, ale o co w tym wszystkim chodzi (czy raczej - skacze)? Otóż mamy planszę – symulującą jezioro porośnięte nenufarami (to nasze pola, po nich będziemy się poruszać), a na niej żabki. Jedna jest inna – czerwona. Naszym zadaniem jest takie wzajemne przeskakiwanie żabek, by ostatecznie została tylko ta jedna. Jak usunąć pozostałe? Wystarczy je, jak w warcabach, przeskoczyć. Raz bywa łatwo, innym razem trudniej. Wszystko w zależności od tego, jaką kartę – z jakim poziomem trudności – wybierzemy. Wszystkich kart jest czterdzieści, a każda – na odwrocie – zaznaczone ma rozwiązanie. Te eksperckie są niezłym wyzwaniem nawet dla dorosłych. Możecie więc sami sprawdzić swe siły!

To co dodatkowo spodobało mi się w tej grze, to fakt, że plansza stanowi jednocześnie pudełko do przechowywania wszystkich elementów – kart i figurek. W dodatku jest niewielka i solidnie wykonana, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako gra podróżna. Wszędzie będziecie ją mogli zabrać ze sobą!

Gosia
- mama 5-latka i 3-latka
________________________
   
Gatunek: gra logiczna
Liczba graczy: 1 osoba
Wiek graczy: 8 – 108 lat
Wydawca: Egmont

Informacja producenta:
W skład gry wchodzi aż 40 kart z zadaniami o różnym poziomie trudności: od początkującego do eksperta. Zadaniem graczy jest takie przeskakiwanie żabkami, aby na planszy pozostała tylko jedna - czerwona żabka. Gra wymaga dokładnego zaplanowania kolejnych ruchów.
  • 1-osobowa łamigłówka logiczna!
  • 40 zadań na 4 poziomach trudności – dla dzieci i dorosłych
  • 12 figurek żabek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!