CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 28 października 2013

Cztery łapy i ogon, czyli opowiadania o zwierzętach - Agnieszka Frączek

"Cztery łapy i ogon, czyli opowiadania o zwierzętach" to książka z serii "Uczę się czytać". Niewątpliwą jej zaletą są duże litery, które nie będą męczyły wzroku młodego czytelnika, a wesołe, kolorowe ilustracje z pewnością przykują jego uwagę. Książka podzielona została na trzy krótkie opowiadania: "Przestanę zmyślać...?", "Fryzio" oraz "Kot z poziomek".

Mojemu synkowi i mnie najbardziej przypadło do gustu opowiadanie pierwsze, w którym główna bohaterka obdarzona ogromną wyobraźnią plecie androny i wymyśla różne dziwne opowieści np. o żyrafie, którą jej ciocia hoduje w doniczce. Jednego dnia wyobraźnia poniosła ją jeszcze bardziej i opowiedziała swojemu bratu historię samotnej sąsiadki, która znalazła na dworze małą czworonożną kulkę i od tamtej pory jej życie zmieniło się. Czy oby na pewno historia ta była zmyślona?

W opowiadaniu "Fryzio" główna bohaterka nie może zrozumieć dlaczego zielona torba, z którą przyszła do jej domu babcia cały czas się rusza i podskakuje oraz dlaczego ostre wystające z niej zęby chciały pożreć kapustę z gołąbków. A Wy, domyślacie się, kto jest ukryty w babcinej torbie? Może Fryzio? Ale kim on jest?

Jak może wyglądać kot z poziomek? Bardzo długo zastanawiali się nad tym Franek i Bartek - koledzy Witka, który twierdził, że w jego domu mieszka kot z poziomek. Jest słodki, kwaśny, można go zjeść? A może to zwyczajny czworonożny zwierzak, którego można pokochać i się z nim zaprzyjaźnić?

Po lekturze wszystkiego dowiecie się sami. Zachęcam do czytania książeczki nie tylko miłośników zwierząt, ale wszystkie dzieci lubiące ciekawe i wesołe historyjki, a zwłaszcza te, które zaczynają przygodę z czytaniem.

Recenzowała:
Ania - mama 4-latka

Autor: Agnieszka Frączek
Wydawnictwo: Debit
Wiek: 5+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!