CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 15 stycznia 2014

Hokus-pokus! Zaczarowani!

W naszej rodzinie zapanowała ostatnio moda na różnego rodzaju magiczne sztuczki. Z kartami eksperymentuje nasz 15-letni kuzyn. Czary z kapeluszem uskuteczniają 10-12-letnie kuzynki. Im wszystkim pozazdrościł mój 6-letni syn i sam zapragnął wypróbować swych sił. Sięgnęliśmy więc po zestaw prezentowy przygotowany przez Wyd. Olesiejuk (przed Świętami Bożego Narodzenia w sklepach pojawiło się ich wiele – dziś można je nabyć np. tutaj).

„Hokus-pokus!” to pudełko zawierające różne czarodziejskie atrybuty i gadżety. Znajdziemy w nim magiczną różdżkę, karty, trzy kubeczki, piłeczki i kulki. W środku znajduje się także „instrukcja obsługi”, czyli pomysły na to, jak wykorzystać domowe, jak i dołączone do zestawu przybory. Możemy rozmnażać piłki, ukrywać kulki w kubkach, wykonać 8 karcianych trików, przetoczyć, wygiąć, ukryć monetę lub nią balansować. Możemy też wygiąć łyżkę, scalić serwetkę, odczepić sobie kciuk, wyczarować jedenasty palec i... wiele, wiele więcej, a gdyby wciąż nam było mało – możemy spróbować wymyślić coś sami.

Dzieci lubią wcielać się w różne postacie. Tu, poza kreatywną zabawą, przechodzą także manualny trening. Zadania wymagają bowiem pewnej wprawy, ćwiczeń, udoskonaleń. Zawsze niezbędna jest koncentracja, czasem przyda się zachowanie równowagi, innym razem szybkość czy odrobina sprytu. Nie tylko małe dziecięce dłonie mają okazję, by się wykazać. Czasem potrzebna jest dawka fantazji i pomysłowości, by odwrócić uwagę widza. Najważniejsze jest jednak to, że niezależnie od efektów finalnych, zestaw gwarantuje dobrą zabawę – zarówno magikowi, jak i widzom. Jeśli o mnie chodzi, buzia stale mi się śmieje, gdy obserwuję ostatnie postępy syna w dziedzinie ukrywania monety. Wciera ją w łokieć, wciera, mydli nam przy tym oczy, mydli, aż w końcu... zapomina co miał zrobić. Ha, ale żebyście go posłuchali, gdy zaczyna swoją opowieść w celu odwrócenia naszej uwagi - jest po prostu bezbłędny!
 Gosia
- mama 6-latka i 3 latka_________________________

Gatunek: wcielanie się w role, sztuczki magiczne
Liczba osób: 1 + widzowie
Wiek dziecka: 6+
Wydawca: Olesiejuk

Informacja producenta:
Czy kiedykolwiek marzyłeś, aby zadziwić przyjaciół, wykonując magiczne sztuczki? Z zestawem „Hokus-pokus” stanie się to możliwe! W pudełku znajdziesz książkę z opisami rozmaitych fantastycznych trików oraz talię kart, magiczne kubki, kulki i piłeczki a nawet różdżkę! Słowem wszystko, czego potrzebuje początkujący magik. Na co jeszcze czekasz? Chwyć różdżkę i przygotuj własny pokaz magii!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!