CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

środa, 5 marca 2014

Królewna Lenka i awantura o skarb - Aneta Krella-MochPiękna i pouczająca książka, której główną bohaterką jest królewna Lenka - mała dziewczynka mieszkająca z rodzicami i młodszym bratem w pałacu. Dziewczynka pomimo tego, że jest królewną ma również swoje zmartwienia, tak jak wszystkie małe dziewczynki. Zmartwienie Lenki spowodowane jest zachowaniem Jej młodszego, psotnego braciszka, który wkradł się do Jej pokoju i w ułamku sekundy za okno wyfrunęły piękne rysunki dziewczynki - jej prawdziwy skarb.

Dzięki tej krótkiej historii "małe księżniczki" dowiedzą się nie tylko jak radzić sobie z takimi emocjami jak złość i gniew ale również tego, że każda "mała księżniczka" powinna umieć wybaczać i nie powinna się długo obrażać zwłaszcza na młodszego brata.

Książeczka godna polecenia w szczególności tym młodszym dziewczynkom bo prosty język jakim została napisana sprawia, że nie będą One miały problemu ze zrozumieniem historii. Na szczególną uwagę zasługują również piękne, pastelowe ilustracje wykonane przez Autorkę, które przyciągną wzrok każdej małej dziewczynki.

Recenzowała:
Kasia - mama 4-latki

Autor: Aneta Krella - Moch
Ilustracje: Aneta Krella - Moch
Wydawnictwo: Skrzat
Wiek: 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!