CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

wtorek, 28 października 2014

Halloweenowe stylizacje - czarownica i diabeł

Tradycja Halloween wywodząca się z krajów anglosaskich przywędrowała do nas stosunkowo niedawno, lecz z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Obchodzone 31 października Święto Duchów to przede wszystkim doskonała okazja do zabawy - zarówno tej dziecięcej, jak i dorosłej. To także sposób na oswojenie się ze strachem.

Nieodłączną częścią Halloween jest atrakcyjne przebranie - najczęściej spotykane charakteryzacje to wampiry, straszydła, potwory, ale nie brak też łagodniejszych wcieleń, jak wróżki czy postacie z bajek. Drugim elementem, bez którego ten wieczór nie może się obejść, jest zbieranie przez dzieciaki słodyczy – strachy biegają od drzwi do drzwi wykrzykując „cukierek albo psikus”. Jeśli nie przygotowałeś słodyczy, bądź gotów na sporą dawkę strachu! Dla dorosłych Halloween to świetna okazja na spotkanie się w gronie znajomych i niezapomnianą zabawę – oczywiście przebranie jest obowiązkowe! Dzięki specjalnym farbom do twarzy oraz efektów specjalnych z łatwością można stworzyć niesamowicie realistyczne i jednocześnie przerażające efekty, które na pewno zrobią wrażenie. Jak? Przyjrzyjcie się naszym dwóm propozycjom.

Czarownica

Zaczynamy od dokładnego oczyszczenia buzi. Następnie pokrywamy całą twarz farbą w kolorze zielonym. Za pomocą pędzelka fioletową farbą malujemy usta. Tym samym kolorem wykonujemy szlaczki w kształcie łezki nad powiekami. Teraz dorysowujemy cienką zawijaną do dołu kreskę pod oczami. Przy użyciu czarnej farby i umytego wcześniej pędzelka nad fioletowymi łezkami malujemy brwi i ozdabiamy dolną kreskę. Dodatkowe aplikacje zależą od inwencji twórczej malucha. Dla uzyskania ciekawszego efektu polecamy pokrycie czarnych kresek specjalnym żelem z brokatem.


 

Produkty użyte do wykonania stylizacji a'la czarownica:
Snazaroo - farby w kolorze czarnym, jasnym zielonym i lila oraz żel z brokatem.
Do nakładania makijażu: gąbka oraz pędzelek.Diabeł
    
Na początku należy dokładnie oczyścić buzię. Stylizację rozpoczynamy od nałożenia białej farby w okolice oczu tworząc łezki. Tej samej farby używamy do stworzenia dwóch kłów na dolnej wardze. Przy użyciu czerwonej farby wykonujemy uzupełniające kreski na powiekach, jak również malujemy nią całe usta. Przy użyciu farby w pomarańczowym kolorze rysujemy cienką linię prowadząc ją od łuku brwiowego, a kończąc na wysokości nosa. Ostatnim krokiem do diabelskiej stylizacji jest czarna farba. Za jej pomocą malujemy brodę (pomiędzy kłami), jak również mocno akcentujemy brwi.
Produkty użyte do wykonania stylizacji a'la diabeł:
Snazaroo - farby w kolorze czarnym, białym, czerwonym i pomarańczowym
Do nakładania makijażu: gąbka oraz pędzelek.


Profesjonalne farby do twarzy i produkty do tworzenia efektów specjalnych Snazaroo znaleźliśmy w sklepie www.maluje.pl


 
Stwórz własny - oryginalny i niepowtarzany - strój na Halloween => KLIK KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!