CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

wtorek, 24 listopada 2015

Kalendarz adwentowy


Święta tuż, tuż, a oczekiwanie na nie tradycyjnie umila Kalendarz Adwentowy - taki, co to pozwala odliczać dni od 1 grudnia do Wigilii. U nas pod kalendarzowymi okienkami ukryły się słodkości, ale i wyzwania. To takie nasze przygotowanie się do Świąt. Słodkie, ale i wymagające. Kalendarzowe wpisy są bardzo osobiste, dlatego ich nie zdradzamy, podpowiadamy za to, jak taki kalendarz wykonać samodzielnie.

Potrzebne będą:
kolorowy brystol (u nas zielony), białe kartki z bloku rysunkowego, papier ozdobny (my wykorzystaliśmy wycinanki, samoprzylepne ozdobne papiery oraz papier z Makowego Pola - kolekcja "To lubię"), ząbkowane nożyczki, klej, czarny marker.

Wykonanie:
1. Przycinamy brystol do pasującego nam rozmiaru.
2. Kartkę z bloku rysunkowego przycinamy ozdobnymi nożyczkami do kształtu dużego prostokąta i przyklejamy u góry kalendarza. Na niej umieszczamy markerem napis: KALENDARZ ADWENTOWY
2. Na kartkach z bloku rysunkowego odrysowujemy 24 równe koła (lub 23 mniejsze i 1 większe) i wycinamy je używając ząbkowanych nożyczek. Smarujemy je klejem (tak, by po przytwierdzeniu 3/4 koła można było odgiąć do góry) i przyklejamy w równych rządkach.
3. Z kolorowych papierów wycinamy różne ozdoby, które przykleimy na nasze okienka. Mogą to być srebrne bałwanki i śnieżynki, zielone choinki, kolorowe prezenty i bombki. Brakujące elementy (pień choinki, kapelusz bałwana, zawieszkę bombki) dorysowujemy markerem.
4. Okienka numerujemy od 1 do 24, a pod nimi umieszczamy nasze wyzwania i nagrody.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!