CZYTAMY

CZYTAMY

Szukaj na tym blogu

wtorek, 1 grudnia 2015

Tradycyjne ozdoby choinkowePamiętacie ozdoby choinkowe wykonywane z kolorowego papieru w czasach swej młodości? A może by tak do nich powrócić i przyozdobić choinkę takimi - rzec by już można - starodawnymi cudeńkami. Paskowe łańcuchy, bombki, pawie oczka, niby-lampiony... Przypominamy Wam jak wykonać niektóre z nich!

Potrzebne będą:
kolorowy papier (najlepiej dwustronny), klej, nożyczki
NIBY-LAMPIONY - wykonanie:

1. Z wycinanek w dwóch różnych kolorach wykrajamy dwa jednakowych wymiarów kwadraty i dokładnie je ze sobą sklejamy (chyba, że mamy do dyspozycji dwustronny papier kolorowy)
2. Tak uzyskany dwukolorowy papier składamy na pół.
3. Nacinamy papier od strony nagięcia do połowy. Czynność powtarzamy kilkukrotnie w równych odstępach (patrz zdjęcie poniżej).
4. Papier rozkładamy i sklejamy ze sobą krawędzie równoległe do nacięć.


 
PASKOWE BOMBKI - wykonanie:
 
1. Wybierz papiery w trzech różnych kolorach i wytnij z nich paski według dalszych wskazówek. Wszystkie one muszą być jednakowej szerokości, ale różnej długości. Z pierwszego koloru wycinamy jeden pasek - najkrótszy. Z drugiego koloru - dwa średniej długości. Z trzeciego - dwa najdłuższe.
2. Z obydwu stron sklejamy ze sobą końcówki pasków w kolejności - najdłuższy, średni, najkrótszy, średni, najdłuższy. Całość na jednym z końców przeszywamy nitką.


 
PAWIE OCZKA - wykonanie:

1. Pawie oczka wykonujemy bardzo podobnie. Wybieramy papiery w trzech różnych kolorach (np. czarny, zielony i żółty) i wycinamy z nich paski o równej szerokości, ale różnej długości. Pierwszy-zewnętrzny ma być najdłuższy, a każdy kolejny odpowiednio krótszy od poprzedniego.
2. W najdłuższym pasku sklejamy ze sobą dwie końcówki - tak, aby uzyskać okrąg. Z kolejnymi paskami czynimy podobnie.
3. Średni okrąg smarujemy w jednym punkcie po zewnętrznej stronie i wklejamy go w środek dużego. Następnie to samo czynimy z najmniejszym, wklejając w średni okrąg w miejscu łączenia z dużym okręgiem.
4. Całość w miejscu łączenia przeszywamy nitką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się nasz tekst? Nie zgadzasz się z nim? Napisz nam o tym!